Okuma Saatinde En Çok Okunan Çocuk Kitapları

Çocuklara okumayı sevdirmek zor olduğu kadar keyif verici bir mesaidir. Bu nedenle okullarda veya evde okuma saati uygulaması yaparak çocuklara okuma sevgisi aşılama yoluna giden öğretmen ve ebeveynlerin sayısı hiç de az değildir.

Okuma saatinde seçilecek çocuk kitapları doğru yöntemlerle araştırıldığı takdirde çocuklar için okumayı sevdiren birer mucize hâlini alır. Okuma saatlerinde hangi çocuk kitaplarının tercih edilmesi gerektiğine dair araştırma yapıyorsanız en çok okunan çocuk kitapları arasında sorunuzun cevabını bulacağınız kitaplara rastlayabilirsiniz.

Akıllı Çocuklarla Beyin Oyunları

Okuma saatini interaktif bir aktivite zamanına dönüştürmeye ne dersiniz? Üç kitaptan oluşan “Akıllı Çocuklarla Beyin Oyunları” seti ile algı, görsel ve sayısal yetenekleri artırmaya dönük öğrenimler kazanan çocuklar aynı zamanda dikkat geliştirme yollarını da öğrenecek. Üstelik bunu, fazlasıyla eğlenerek gerçekleştirecek.

Macera Peşinde – Dünyayı Geziyorum Kitap Seti

Dört kitaptan oluşan Macera Peşinde serisi ile Elmas ve Veli isimli iki çocuğa eşlik ederek Çin Seddi’nde, Venedik’te, Karayipler’de ve New York’ta gezintiye çıkacak olan çocuklar için okuma saatleri birer Dünya turuna dönüşecek. Hangi çocuk gezmeyi sevmez ki?

Berenstain Ayıları Set – 5 Kitap Takım

Bütün Dünyada 300 milyonu aşkın satış rakamına ulaşan Berenstain Ayıları serisinde Kız Kardeş ve Erkek Kardeş ayının maceraları çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici birer serüvene dönüşüyor. Büyükannemde Bir Hafta, Doktor Ziyareti, Korkunç Bir Rüya, Okul Başlıyor ve Fazla TV Seyretmek isimli beş kitaptan oluşan bu set hem yedi yaşın altındaki çocuklara hem de yedi yaş üstüne oldukça uygundur.

Winx Serisi Seti 6’lı

Çocuklara okumayı sevdirmek için onlara çıkartma kitaplarıyla birlikte takip edecekleri, sevdikleri karakterlerin yer aldığı çocuk kitapları ile okuma saati yaptırabilirsiniz. Dreamix Gücü, Görev Başında, Boya ve Eğlen, Yapıştır ve Eğlen, Maceralı Çıkartma Dünyası ve Sihirli Dünya isimli kitaplardan oluşan Winx perilerinin sihirli maceralarında çocuklar onlara eşlik etmekten büyük keyif alacak.

Sherlock Holmes: Reigate Bulmacası

Dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes ve hiç yanından ayrılmayan yardımcısı, yol arkadaşı Dr.Watson’ın Reigate Bulmacası macerası, özellikle muamma seven çocuklar için ideal bir okuma saatiseçimi ! Londra’nın dışında, Reigate şehrinde işlenen gizemli suçları ortaya çıkarmaya çalışan çokbilmiş dedektifimiz Holmes’e eşlik eden çocuklar, suçları ondan önce çözmeye çalışırken oldukça eğlenecek.

Öyle Değil, Böyle!

Masallara biraz farklı bir gözle bakmaya ne dersiniz? Aslı Tohumcu’nun kaleminden, toplumsal cinsiyet eşitliğini temeline alan bir masal… Bu masalda herkes dilediğince yaşayabiliyor, prensler bale yapıyor, kız çocuğu olunca krallar sevinçten deliye dönüyor, ejderhalar akşam yemeklerinde prensleri yemiyor. Peki, ne oluyor? O da masala kalsın.

Tolstoy’dan Çocuklara 17 Hikâye

Rus ve Dünya edebiyatının en önemli isimlerinden birisi olan Lev Nikolayeviç Tolstoy’un önce ruha ve kalbe dokunan, özellikle çocuklar için yazdığı 17 hikâyeden oluşan ve çocuk kitapları arasında ayrı bir dinamizme sahip olan bu yapıtı çocuklar ellerinden düşüremeyecek. Zira her bir hikâye ayrı ayrı isimlendirilmiş olmakla birlikte, bir bütün hâlinde yekpare bir öyküyü de anlatabilmektedir. Sevgiden iş hayatına, kahramanlıktan hayırseverliğe kadar farklı temaların ele alındığı öyküler Tolstoy’un eşsiz kalemiyle daha da çarpıcı hâle gelmiştir.

Geliyorlar! – Sevgi Dolu Öyküleriyle

İnsanların zaman zaman korktuğu, zaman zaman uzak durduğu, zaman zamansa eski ezberlere dayanarak insanlara ait kötücül sıfatları yaftaladığı hayvanların hikâyesi bu. Örümcek, karga, süleymancık gibi ihmal edilen pek çok hayvanın; farklı çocuk kitapları ile kötülenen ya da kötücül hikâyelere yakıştırılan canlıların yürek ısıtan öykülerini içeren bu kitap çocuklarına okuma sevgisi kadar hayvan sevgisini de aşılamaya çalışan ebeveynler için doğru seçim. Tabii, çocuklar için de…

Sarayın Balıkları

İstanbul, pek çok farklı tarihi mekânıyla yıllar yılı kitaplara, filmlere, dizilere ev sahipliği yaptı. İşte o tarihi mekânlardan birisi olan Yerebatan Sarnıcı’nda bu kez bir kedi cirit atıyor. Fakat bu kedi, öyle sizin bildiğiniz kediler gibi değil. Balıksever ve sudan korkan bir kedi. Balıklarla dolu bir sarayın varlığını duyunca, maceraya atılmaktan başka çaresi olmuyor. Bakalım, büyük büyük dedesinin izini sürerek ondan yıllar sonra Yerebatan Sarayı’na gitmeye çalışan kedinin başına neler geliyor?

Kaynak: https://www.halkkitabevi.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu