Bize Katılmak İster misiniz?

Bugüne kadar hep matematik için zor ve sıkıcı tanımının kullanıldığını duyduk. Söylenmekten ziyade biz de harekete geçmeye karar verdik. Matematiğe karşı duyulan önyargıyı ortadan kaldırmak, matematiğin yaşantımızla ve diğer bilimler ile ilişkisini vurgulamak adına, 2015 yılında matematiksel.org web sitemizi kurduk.

Web sitemiz ile birlikte sosyal medya platformlarımızı geliştirdik ve o günden beri yayınımıza devam ediyoruz. Amacımız mümkün olduğu kadar basit bir anlatım ile okurlarımıza kaliteli içerikler üretmek. Bu süreç esnasında yazar ve editör arkadaşlarımızın bize dahil olması ile giderek daha büyük bir aile haline geldik. İsterseniz sizler de ekibimize dahil olabilir ve katkı sağlayabilirsiniz.

Hangi Özellikleri Arıyoruz?

  • Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim olmak, yazıyı yalın ve anlaşılabilir bir biçimde hazırlamak
  • Yabancı kaynakları takip edip, yorumlayabilecek düzeyde en az bir yabancı dil bilgisine sahip olmak
  • En önemlisi de süreklilik. Aramıza dahil olup yazar kimliği açılmış olan arkadaşlarımızdan ayda en az iki yazı hazırlamaları beklenecektir.
  • Sitemiz birbirinden farklı kategoriler içermektedir. Bu nedenle kendinizi matematik ile ilgili yazılar hazırlayabilecek yeterlilikte hissetmiyorsanız, diğer kategorilerimize göz atıp, yine de bize dahil olabilirsiniz.

Yazınızı Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Deneme, şiir, hikâye gibi yazıları değerlendirmeye almıyoruz.
  • Yazıların tarafsız bir bakış açısı ile hazırlanmasını bekliyoruz.
  • Bir çeviri hazırlıyorsanız ya da yazınız içinde kaynaklardan alıntılamalar yapıyorsanız bunları dip kaynaklar kısmında açık bir biçimde göstermeniz gerekiyor.
  • Üst kelime sınırlaması bulunmamakla birlikte yazacağınız yazının en az 750 kelimeden oluşması gerekmektedir.

Matematiksel’e Nasıl Dahil Olabilirsiniz?

Eğer siz de bizimle birlikte bu yolculukta yer almak istiyorsanız tarafınızdan hazırlanmış, sitemizde yayınlanmaya uygun bir yazınızı, kendiniz hakkında bilgiler içeren bir paragraf ile bize iletiniz, sizinle biz iletişime geçelim. Sitemiz yazarlığına kabul edildiğiniz takdirde başvuru sırasında yolladığınız örnek yazınız yayına alınacak ve yazar profiliniz ikinci yazınızla birlikte oluşturulacaktır.

Başvuru için: https://forms.gle/3ZPj7u2zqeTqRwEQ9

Matematiksel

Başa dön tuşu