Tarih

Tesla’nın 3, 6, 9 Takıntısı İle Mısır Piramitlerinin İlişkisi Ne Olabilir?

Nikola Tesla sayılara takıntılıydı ama özellikle 3, 6 ve 9 sayılarına. Dünyanın 3, 6 ve 9 sayısının önemini bilmesini istiyor, bunların son derece önemli sayılar olduğunu iddia ediyor ve hatta bu sayıları anlamamız durumunda evrenin anahtarına sahip olacağımızı sözlerinde belirtiyordu.

Kendisinin olağanüstü dehasının yanında ilginç takıntıları olduğunu zaten biliyoruz. Peki ama bu sayılar onun için neden özeldir? Ayrıca günümüzde bir çok kişi bu takıntıyı neden sürdürmeye devam ediyor?

Tesla’nın 3 6 9 takıntısı, üç rakamına olan takıntısı ile başladı. Tesla bu nedenle bir binaya girmeden önce muhakkak binanın etrafındaki 3 kez gezinirdi. Kalacağı otellerin oda numaralarının 3 ile bölünebilmesine dikkat ederdi. Nikola Tesla, evrenin tamamen sayısal bir kurgu içerdiğini düşünen numerolojiyle ilgiliydi.

Tesla’nın numerolojiye ilgisi de Mısır piramitlerinin yapısından geliyordu. Mısır piramitlerinin dev enerji vericiler olduklarını düşünüyordu. Tesla, piramitleri inceledikten sonra, onlardan ilham alarak Tesla Kulesi’ni inşa etti. Tesla, ömrünün sonunda ucuz oteller arasında gidip geldi. Ve 3327 numaralı odada öldü. ( Bu oda numarasının rakamlarının toplamının 15 yani 3 sayısının katı olması Tesla ile aynı görüşü paylaşanlar için önemlidir.)

Okuma Önerisi: Nikola Tesla’nın Günümüzü Şekillendiren Buluşları

Tesla’nın kablosuz elektrik üretimi için kurduğu Wardenclyffe Kulesi üzerindeki çalışmaları sonuca vardırılamadı. Kule, bir süre sonra yıktırıldı. Ancak Tesla’nın kablosuz enerji iletimi çalışmaları ve alternatif akım buluşu, günümüzü boylu boyunca etkilemeye devam ediyor.

Numeroloji Nedir?

Astrolojiye çok benzeyen numeroloji ( Nümeroloji diye de yazılır) doğum gününüzün kişiliğiniz hakkında önemli bir şey söylediğini savunur. Daha genel olarak, numeroloji taraftarları, sayıların ve aralarındaki ilişkilerin mistik ve anlamlı olduğuna inanırlar. Bazı insanlar bunların geleceği tahmin etmek için kullanılabileceğini düşünür.

Evrenin sayısal bir kurgu içerdiğini, evrendeki hiçbir şeyin rastlantıya dayanmadığını, her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini varsayar. Sayılarla yaptığı çalışmalarla, evrendeki gizli yasa ve ilkeleri keşfetmeyi amaçlar. Nümerologlara göre, dünyadaki her şey sayısal kalıplara bağlıdır. Bu kalıplar da, sayıların doğal titreşimlerinden gelir. Sayıların kendilerine özgü titreşimleri onlara bazı özellikler verir.

Numeroloji ile ilgilenen kişiler için sayılar farklı anlamlar taşır. Bu nedenle tarih boyunca hiç umulmadık yerlerde gizli mesajlar olduğunu iddia eden kişiler ortaya çıkmıştır. Tesla’da bu kişilerden birisiydi. ( Daha fazla bilgi için: Numeroloji Nedir? Yaşamın Sırları Sayılarda Saklanmış Olabilir mi?)

3, 6 ve 9 Rakamlarının Mısır Piramitleri ile İlgisi Nedir?

Tesla, piramitlerin şekillerinin değil konumlarının asıl güçlerini belirlediğini düşünüyordu. Bu nedenle Tesla, Colorado Springs kasabasında Tesla Deney İstasyonu’nu ve ABD’nin doğu kıyısında Wardenclyffe Kulesi’ni (diğer adıyla Tesla Kulesi) kurdu.

Bu iki yapının da inşa edildiği yerler, Dünya’nın eliptik yörüngesi ve ekvator arasındaki ilişkiyle ilgili olarak Giza Piramiti’nin inşa edildiği düşünülen yasalara göre seçildi. Bahsi geçen bu yasalar günümüzde Orion korelasyon teorisi olarak bilinmektedir. Bu teori, Mısır’daki Giza piramit kompleksinin en büyük üç piramidi ile Orion takımyıldızı arasında bir korelasyon olduğunu öne sürer.

Kahire’nin dışındaki bu ünlü site, Büyük Sfenks ve üç ana piramidi içerir: Menkaure Piramidi, Khafre Piramidi ve Büyük Giza Piramidi.

Eski Mısırlılar, Dünya’nın gece göğünü yakından izlediler ve takımyıldızlara tanrılarının adını verdiler. Ama piramitleri yapanlar gerçekten de bu anıtları yıldızları düşünerek mi yaptılar? Bazı araştırmacılar Giza piramitlerinin yıldızlarla aynı hizada inşa edildiğini öne sürüyor. Bu fikir o kadar sık ​​ortalıkta dolanıyor ki, birçok eski Mısır hayranı bunu doğru olarak kabul ediyor.

Ancak piramitler, Eski Mısır’ın Eski Krallığı olarak adlandırılan bir dönemde, MÖ 2500 civarında on yıllarda inşa edildi. Bu nedenle, herhangi bir göksel hizalanma, yaklaşık 4500 yıl önce göklerin nasıl göründüğüyle eşleşmek zorundaydı.

Piramitlerin yıldızlarla bağlantısı hakkındaki teoriler çok eskilere dayanmaktadır. Ancak 1980’lerde Robert Bauval adlı bir araştırmacı, konuya tekrar dikkat çekti. Bu fikir, 1995 yılında New York Times’ın en çok satan kitabı The Orion Mystery’de herkesin ilgisini çekti. Bauval, Orion takımyıldızının tüm piramitlerin yapımını yönettiğini iddia etti. Onun fikri “Orion korelasyon teorisi” olarak bilinmeye başladı.

Bu fikir günümüzde arkeolojide uç bir fikir olarak kabul ediliyor.  Kasıtlı bir ilişkiyi kanıtlayacak fiziksel bir kanıt yoktur. Ayrıca, Mısır metinlerinde piramitlerin kasıtlı olarak bu şekilde tasarlandığını gösteren hiçbir şey bulunmamaktadır. Araştırmacılar, bu teoriye inananların pareidolia’ya yenik düştüklerini söylüyorlar. Pareidolia hiçbir kalıp olmadığında bile, nesnelerde şekiller, desenler ve anlam görme eğilimimizdir.

Tüm Bunların 3,6 ve 9 İle İlgisi Nedir?

Yukarıda adı geçen teori yakın zamanda ünlenmiş olsa da az evvelde dediğimiz gibi bu piramit kompleksi ile ilgili çeşitli iddialar tarih boyunca hep var oldu. Tesla’nın tam olarak ne düşündüğünü elbette bilimeyiz. Ancak günümüzde yaşasaydı bu tip iddialara olumlu bakma ihtimalinin çok yüksek olduğunu hayat hikayesini inceleyen herkes kabul edecektir. 3 büyük ve 3 küçük yani toplam 6 piramit onun düşüncelerini şekillendirmiş olabilir. Ayrıca bu sayıların Tesla’nın tutkusu enerji ile de sözde bir ilişkisi vardır.

Aslında şu an kısaca ekleyeceğimiz bilgiler günümüzde milyonlarca kişi tarafından kabul görüyor. Şimdi aşağıdaki sayılara dikkat edelim. Aşağıdaki kalıbı takip etmeye devam ederseniz, bize her zaman 1, 2, 4, 5, 7, 8 rakamlarını verecektir. 3, 6 ve 9’un bu düzende olmadığına dikkat edin.

Bilim insanı Marko Rodin bu sayıların “akı alanı” dediği üçüncü ila dördüncü boyuttan bir vektörü temsil ettiğine inanıyor. Kendisi Vortex Math diye bilinen girdap temelli matematik olarak bilinen bir akımının kurucusu. Esasen, Vortex inanışına göre, bu tekrarlanan sayı örüntüsü, tüm matematiği, tüm fiziği, tüm metafiziği tanımlamaktadır.

Bu her şeyin temel modelidir ve onu anlayarak kesinlikle her şeyi yapabilirsiniz. ( Bu konu biraz karışık ve bir kaç kelime ile açıklamak mümkün değil. Detaylarını bir başka yazımızda ele alırız. Ancak merak eden ve İngilizce bilenler bu yazıya şimdilik göz atabilirler)

Sonuç Olarak;

Nikola Tesla, 3 6 9 teorisinin “evrenin anahtarını elinde tuttuğunu” iddia ediyordu. Üçler insanlık tarihinde sıklıkla karşımıza çıkar. Tesla için bu üçlü “enerji, frekans ve titreşim” biçimindeydi. Tesla ilginç bir insandı ve ilginç düşüncelere sahipti. Bu yazıda ele aldığımız düşüncelerin çoğu modern bilim tarafından kabul görmez. Ancak yine de bu düşüncelere inanmış olması onun itibarını zedelemeyecektir.


Kaynaklar ve ileri okumalar:


Size Bir Mesajımız Var!

Matematiksel, 2015 yılından beri yayında olan ve Türkiye’de matematiğe karşı duyulan önyargıyı azaltmak ve ilgiyi arttırmak amacıyla kurulmuş bir platformdur. Sitemizde, öncelikli olarak matematik ile ilgili yazılar yer almaktadır. Ancak bilimin bütünsel yapısı itibari ile diğer bilim dalları ile ilgili konular da ilerleyen yıllarda sitemize dahil edilmiştir. Bu sitenin tek kazancı sizlere göstermek zorunda kaldığımız reklamlardır. Yüksek okunurluk düzeyine sahip bir web sitesi barındırmak ne yazık ki günümüzde oldukça masraflıdır. Bu konuda bizi anlayacağınızı umuyoruz. Ayrıca yazımızı paylaşarak veya Patreon üzerinden ufak bir bağış yaparak da büyümemize destek olabilirsiniz. Matematik ile kalalım, bilim ile kalalım.

Matematiksel

Sibel Çağlar

Merhabalar. Matematik öğretmeni olarak başladığım hayatıma 2016 yılında kurduğum matematiksel.org web sitesinde içerikler üreterek devam ediyorum. Matematiğin aydınlık yüzünü paylaşıyorum. Amacım matematiğin hayattan kopuk olmadığını kanıtlamaktı. Devamında ekip arkadaşlarımın da dahil olması ile kocaman bir aile olduk. Amacımıza da kısmen ulaştık. Yolumuz daha uzun ama kesinlikle çok keyifli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu