Genel

Ucuza Uçmanın Matematiği Var mı?

Ucuza uçmanın birçok yolu var; fakat en ucuza ve en kısa sürede uçmanın yolu, bir şekilde matematikten geçiyor. Turna.com mühendisleri tarafından veri bilimi kullanılarak oluşturulan Akıllı Uçuş algoritması; vakit kazanmak, güvenli bir aktarma rotası oluşturmak ve %70’e kadar daha ucuz uçak bileti bulmak için bu noktada devreye giriyor. 

Ucuz uçak bileti arayanların kendi imkanlarıyla saatlerini harcayarak bulduğu aktarma uçuşlarını Akıllı Uçuş algoritması saniyeler içerisinde buluyor. 

Akıllı Uçuş Nedir?

Turna.com Akıllı Uçuş algoritması, birbiriyle anlaşması olmayan hava yollarının uçuşlarını birbirine bağlayarak farklı rotalarda daha ucuza, alternatif uçuş kombinasyonları oluşturuyor. Bu sayede, ucuz uçak bileti arayanlar saniyeler içerisinde uçuşlarını en ekonomik şekilde planlayabiliyor. 500’den fazla hava yolunu birbirine bağlayan Akıllı Uçuş algoritması, özellikle Anadolu illerinde yaşayıp yurt dışına direkt uçuş imkanı olmayanlara büyük avantaj sağlıyor. 

Akıllı Uçuş algoritması; seçilen destinasyonda boş koltukları olan uçuşları tespit ediyor. Varış noktasına farklı aktarma alternatiflerini bulup en ekonomik uçuşu seçerek kalkış ve varış noktalarını bu uçuşla birleştiriyor. Normal bir uçuşa göre daha uygun seçenekler oluşturan algoritma, zaman ve fiyat önceliğine göre farklı alternatifler de sunuyor.

Akıllı Uçuş Nasıl Kullanılır?

Akıllı Uçuş algoritmasını Avrupa uçak bileti arayarak deneyebiliriz: Şu an ortalama 4500 TL civarında gidiş-dönüş İstanbul-Londra uçak bileti bulabiliyorken Akıllı Uçuş algoritmasının oluşturduğu İstanbul-Dalaman-Londra bağlantısı ile 3000 TL’ye gidiş-dönüş İstanbul-Londra uçak bileti bulmak mümkün. İstanbul’dan Paris’e, Ankara’dan Köln’e, Adana’dan Amsterdam’a ve daha çok destinasyonda ucuza uçmak isteyenler Akıllı Uçuş seçeneklerini kolayca bulabilir.

Akıllı Uçuş Güvencesi Nedir?

Kendi imkanları ile saatlerce arama yapıp bağlantısız aktarmalı uçuş satın alanlar için en büyük risk, olası rötarlarda bir sonraki uçuşu kaçırmaktır. Hava yolları arasında aktarma bağlantısı olmadığı durumlarda uçuşu kaçırınca, bilet ile ilgili hak da talep edilemiyor. Akıllı Uçuş, hava yolu bağlantısı olmayan aktarmalı uçuşlarda, güvence sağlayarak büyük bir avantaj sunuyor. Aktarmalı uçuştaki ilk uçak rötar yaparsa ve bu sebeple bir sonraki uçuş kaçırılırsa; Akıllı Uçuş Güvencesi devreye giriyor. Turna.com seyahat uzmanları tarafından yolcuya hemen alternatif bir uçuş bulunarak ücretsiz uçuş imkanı tanınıyor. Akıllı Uçuş Güvencesi, ayrıca transfer ve konaklama risklerine karşı da güvence sağlıyor.

Editör

Bu yazı gönüllü yazarlarımız tarafından hazırlanmış veya sitemiz editörleri tarafından belirtilen kaynaktan aslına uygun kalınarak eklenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu