KEŞFET

Olanaksızın Fiziği – Michio Kaku

Görünmezlik, ışınlanma, telepati, dünya dışı yaşam, zaman yolculuğu, paralel evrenler, önsezi ve daha niceleri…

Dünyaca ünlü fizikçi Michio Kaku bu kitabında birçok popüler bilim ve bilim kurgu ürününün gerçekleşme olasılığını tartışıyor.

Çoğumuza gerçekleşmesi imkansız gibi gelen bu kavramları olasılık derecelerine göre 3 farklı grup altında inceleyen Kaku kimisinin gelecekte büyük ihtimalle gerçekleşeceğini öngörürken kimisinin bildiğimiz fizik kuralları içerisinde ortaya çıkma ihtimali olmadığını ifade ediyor. Kitapta, ilgili başlıkta, her konu ile ilgili olarak süregelen çalışmalar nispeten basit bir dille anlatılıyor ve okuyucuya belli bir öngörü geliştirmesi için eşlik ediliyor.

“Bir fikir eğer en başta saçma görünmüyorsa, o zaman o fikirden hiç umut yoktur” diyen Einstein’dan ilham alan Kaku bazı mevcut pratik sorunları aşmak için bazı çözüm önerilerini de okuyuculara sunuyor ve hayal gücümüzü tetiklemeye devam ediyor.

Bilim terminolojisine uzak kişiler için de çok uygun bir dille yazılmış olan bu eser, popüler bilim kavramlarıyla ilgilenen ve biraz daha derinden bilgi sahibi olmak isteyen herkes için tavsiye edilir.

Deniz Karagöz

Matematiksel

Paylaşmak Güzeldir

Deniz Karagöz

Hukuk eğitimi almış olmama rağmen matematik her zaman ilgimi çeken bir bilim olmuştur. Matematiksel.org bana bu ilgimi üretkenliğe çevirme şansı veren kaliteli bir ortam. Bu yüzden gerek çevirilerim gerekse yazılarımla katkıda bulunabilmek benim için oldukça anlamlı. Aynı zamanda buradan beslenerek öğrenmeye de devam ediyorum. İyi okumalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı