Genel

Matematik Dersinde Tam Sayılar Konusunun Önemi

Matematik dersinin temel konuları arasında yer alan tam sayılar ilerleyen dönemlerde karşınıza çıkacak problemleri daha kolay çözmenize yardımcı olacak konulardan biridir. Bu nedenle konuyu iyi öğrenmeniz diğer konulardaki başarınızı da doğrudan etkileyecektir. Matematik 8. sınıf test içeriklerini incelediğinizde doğrudan bu konuya yönelik ya da tam sayıları içeren sorular görebilirsiniz. Özellikle 7. sınıfın ilk ünitesinde ağırlık kazanan ve 8. sınıfın sonuna kadar detaylı şekilde öğrenmiş olacağınız tam sayılar konusu için güncel, güvenilir, kaliteli kaynaklar tercih etmelisiniz. Bunun için matematik 7. sınıf kaynakları arasında genellikle video içerikler öğrenciler tarafından daha fazla ilgi görmektedir.

Her sınıfa ve derse ait konuların anlatıldığı videolar ders çalışmayı sizin için daha eğlenceli hale getirecek şekilde hazırlanmıştır. Konu tam sayılarla dört işlem ile başlamakta ve seviye seviye ilerlemektedir. Burada tam sayıların sayı doğrusu üzerinde anlatılması sayesinde pratik kazanabilir ve konuyu daha iyi öğrenebilirsiniz. Anlatılan her bir konu size matematik özel ders formatıyla sunulmaktadır.

Matematik Dersi Tam Sayılar Ünitesinde Neler Var?

Matematik 8. sınıf konuları bir önceki yıla göre biraz daha kapsamlıdır. Bu dönemde aynı zamanda lise sınavına hazırlık süreciniz de olacağından konu çalışmalarınızı bir önceki yıldan sıkı tutmanızda yarar vardır. Özellikle tam sayılar konusuna çalışırken pratikliğe sahip olmanız ve eksik başlık bırakmamanız sınavda size zaman tasarrufu olarak geri dönecektir.

Çalışma programınızda tam sayılar ünitesine geldiğinizde tam sayı problemleri, tam sayı kuvvetleri, tam sayılarda toplama işleminin özellikleri, toplama ve çıkarma, tam sayılarda çarpma ve bölme işlemi, tam sayılarda çarpma işleminin özellikleri gibi konuları göreceksiniz. Üniteyi eksiksiz ve en verimli şekilde bitirmek adına bu konulara özel olarak hazırlanmış video eğitilmeden destek alabilirsiniz. Bu eğitimlere internet bağlantısı bulunan cihazlardan istediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz. Siteyi açtığınızda doğrudan tam sayılar 7. sınıf ünitesini açarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Tam Sayılar Konusuna Nasıl Çalışılır?

Konu çalışmaya başlarken öncelikle o konunun temelini öğrenmelisiniz. Bu nedenle ilk olarak tam sayılar nelerdir sorusuna yanıt aramalısınız. İzleyeceğiniz video eğitimler de buna göre oluşturulmuş olup konuyu başlangıç seviyesinden ileri düzeye doğru aşama aşama anlatır. Konu anlatımı bittikten sonra öğrendiklerinizi pekiştirmeniz adına taktiklerle soru çözümü ve beceri temelli sorular eğitimlerini de izlemenizde yarar vardır. Bu sayede soru çözümünde daha profesyonel hale gelebilirsiniz. Aradığınız tüm bu içerikleri size en iyi ve kaliteli şekilde sunan Tonguç Akademi eğitim hayatınız boyunca her an size destek olmaktadır.