Kışın Büyüsü: Kar Küreleri

Kış mevsimini sevenlere eğlenceli bir öneri. Sadece, mısır şurubu, bulaşık deterjanı ve su ile oluşturduğunuz bir karışımı, karda baloncuklar halinde üflediğinizde kar küreleri oluşturacağını biliyor muydunuz?

Bu basit ama büyüleyici kendin yap (DIY) projesi, Ontario’da doğa fotoğrafçısı olan Don Komarechka’nın BBC’nin Forces of Nature belgeseli için hazırladığı “Winter’s Magic” adlı kısa filminde çarpıcı bir şekilde belgelenmiştir.

Komarechka’nın bu kısa filmi, BBC’nin Forces of Nature Belgesel dizisi için çekilen 400’ün üzerindeki çekiminden en iyileri derlenerek ortaya bu kısa filmi çıkmıştır.

Sanatçı makro, manzara ve doğa fotoğrafçılığı üzerine çalışıyor. Ayrıca
meraklıları için Komarechka, süreci, projenin teknik yönlerinin açıklamasını web sitesinde bulabilirsiniz.

Matematiksel

Nurgul Kendirlioglu

Selçuk Üniversitesinde Matematik Lisansımı bitirdikten sonra Kocaeli Üniversitesinde Yüksek lisansımı tamamlayıp, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdim. Aslında nereli ve nereleri bitirdiğimiz çok da önemli değil... Matematiğe, bilime ve insanlığa dair farkındalık kazandırabilirsek, sanki var olduğumuz dünya daha yaşanılabilir olacak. Zira doğum ve ölüm arasında kalan zamanda, işe gitmek,fatura ödemek, tv izlemekten daha başka şeyler yapmak için dünyada olduğumuzu düşünüyorum.Okumayı, dinlemeyi, izlemeyi, yeni ve insanlığa faydalı güzel şeyleri keşfetmeyi ve paylaşmayı seviyorum... Keyifli okumalar dilerim. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu