EĞİTİM

İzole Zamanlarda Online Sertifika Programları ile Kendimizi Geliştirelim

Coronavirüs krizini fırsata çevirmek bizim elimizde. Kariyerinizi geliştirmek ya da yeni bir kariyere yönelmek düşüncesindeyseniz buna dönük online sertifika veren bir çok platform mevcut.

Öne çıkan bir kaç tanesini tanıtalım…

Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye bünyesinde birçok farklı kategoride eğitimler bulunuyor. Ancak içlerinden bir tanesi oldukça kapsamlı ve ücretsiz Google e-Sertifika veriyor. Dijital Pazarlamanın Temelleri eğitimi ile hem pazarlama stratejilerini hem de internet üzerinden pazarlamanın ipuçlarını öğrenebiliyoruz. 40 saatlik eğitim süresince 26 farklı modül konusu işleniyor. 

Bu eğitimi kariyer hedefli olmak dışında küçük veya internet işletmeleriniz varsa da alabilirsiniz. Çünkü günün sonunda ufak işletmelerin nasıl ve hangi yöntemlerle büyüyebileceğini de öğrenebilirsiniz. İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau) onaylı ücretsiz eğitim başlangıç düzeyinde olmasına rağmen birçok yeni bilgiyi de bulabilirsiniz.

Detay için: https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye

ODTÜ Bilgeİş

ODTÜ’den 100 çevrimiçi ders içerisinden ilgi duyduğunuz alandaki tüm dersleri alabilirsiniz. Ayrıca bu eğitim süresi boyunca uzman eğitmenlerle iletişime geçebilir, sizinle aynı eğitimi alan kişilerle ortak bir forum üzerinden tartışmalar yapabilirsiniz. Program ve online sertifika başvurusu tamamen ücretsiz.

Platformun en popüler dersleri genellikle yazılım, kodlama ve tasarım üzerine. Ancak pazarlama, iş geliştirme ve servis hizmetleri gibi birçok farklı kategoride ders bulunuyor. Eğitimleri tamamlayıp, çevrimiçi sınavları da başarıyla geçtikten sonra e-Sertifika başvurusu yapabilir ve birkaç gün içerisinde belgenizi alabilirsiniz. Bu arada eğitimler içerisinde bol bol ödevler de olabiliyor.

Detay için: https://bilgeis.net/

Global Enstitü

Global Enstitü eğitim programlarını Yaşam ve Sağlık, Mesleki Gelişim, Kişisel Gelişim, Sanat ve Bilim olarak 5 farklı kategoriye ayırmış. Ürün Satışı, Temel Gazetecilik ve Anne Sağlığı gibi çok farklı konularda eğitim kategorileri var. Eğitimlere ücretsiz bir şekilde katılabiliyorsunuz. Ayrıca almak istediğiniz eğitimler hakkında diğer katılımcıların da yorumlarını görebiliyorsunuz.

Yorumlardan eğitimler hakkında genel bir bilgi de edinebilirsiniz. Eğitimler ve program hakkında detaylı bilgi hem eğitim sayfalarında hem de e-posta ile gönderilerin mesajlarda yer alıyor. e-Sertifika başvurusu ise maalesef ücretli.

Detay için: https://globalenstitu.com/

İstanbul İşletme Enstitüsü e-Sertifika Programları

İstanbul İşetme Enstitüsü de birçok farklı konuda e-Sertifika vermeye devam ediyor. Programları genellikle ücretli olsa da, Blog Yazarlığı ve Risk Tabanlı Düşünme Eğitimi gibi önemli konularda ücretsiz eğitimleri de var. Meraklısı için ücretsiz yazılım eğitimleri de bulunuyor. Program ücretleri de farklılık gösteriyor ve uygun fiyatlı eğitimler de var.

Eğitimlerin sonunda aldığınız e-Sertifika’yı koduyla beraber CV’lerinize ekleyebiliyorsunuz. Sertifikanız hakkında bilgi almak isteyen iş verenler ise bu kod ile kontrollerini sağlıyorlar. Bir şeyler yapacak bolca vaktimizin olduğu bu günlerde en azından ücretsiz eğitimlerini alabilirsiniz. 

Detay için: https://www.iienstitu.com/

Anadolu e-Sertifika Programları

Anadolu Üniversitesi internet üzerinden 14 farklı kategoride birçok Anadolu e-Sertifika programı sunuyor. Bu programlara başvurular belirli dönemler içerisinde yapılabiliyor ve programlar ücretli. Anadolu e-Sertifika kayıt ücreti 250 TL. Cambridge İngilizce KET PET TKT e-Sertifika programının ücreti ise 500 TL olarak belirtilmiş. Ciddi bir kariyer planlaması içindeyseniz düşünebilirsiniz.

Kategori olarak Sanat Yönetmenliği, Saç ve Makyaj Tasarımı, Siyasal İletişim ve Web Tasarımı için Kodlama gibi daha birçok farklı e-Sertifika programı bulunuyor. Programlara katılan adaylar eğitimlerinin sonunda bir sınava giriyorlar. Sınavda başarılı oldukları takdirde e-Sertifika almaya hak kazanıyorlar. Buradan aldığınız belgeleri daha sonra işe giriş aşamasında da kullanabilirsiniz.

Detay için: http://esertifika.anadolu.edu.tr/

edX Courses

İçerisinde MIT ve Harvard gibi farklı üniversitelerin de kurslarının yer aldığı edX, ücretsiz kurslar alabileceğiniz bir platform. Kursları her ne kadar ücretsiz alsak da, sertifika için ücret ödememiz gerekiyor. Alanlarında en iyi eğitimciler, 2500’den fazla kurs hazırlamışlar. Kurs programları ise genellikle hafta üzerinden ilerliyor.

Detay için: https://www.edx.org/search

Harvard Online Courses

Ücretli kursların oldukça yüksek fiyata verildiği ancak içerisinde ücretsiz eğitimlerin de olduğu bir sistem kurulmuş. Toplamda, Harvard onaylı online sertifika alma şansımız bulunuyor. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinden ve iyi eğitmenlerden birçok konuda eğitim alabilirsiniz.

Harvard Üniversitesi tarafından verilen bazı eğitimlerde sertifikalar için ek ücret talep edilebiliyor. Eğitimin ücretsiz, sertifikanın ücretli olduğu eğitimleri kendi isteğinizle seçebiliyorsunuz.

Detay için: https://online.hbs.edu/

Coursera

Dünyanın en iyi eğitim kurumlarından gelen eğitimcilerden hem ders almak hem de Google ve IBM gibi şirketlerinde onayladığı sertifikaya kavuşmak oldukça havalı duruyor. Yabancı dilde bir site ve eğitimler de doğal olarak İngilizce. Eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra katılımcılara dijital sertifika veriliyor. Bu sertifikayı da Google, IBM ve popüler üniversiteler değerli görüyor.

Detay için: https://www.coursera.org/

Artık zamanımız yok gibi bir bahanemiz de kalmadığına göre bir an önce tutkularınızı bulup onları geliştirmeye başlamanızı öneririz.

Keyifli öğrenmeler…

Konu ile ilgili bir başka yazımızı okumak isterseniz: Uzaktan Eğitim İle Fırsatları Yakalamak Mümkün!

Yazının kaynağı: https://www.webtekno.com/evden-calisma-e-sertifika-platformlari-h89569.html

Matematiksel

Editör

Bu yazı gönüllü yazarlarımız tarafından hazırlanmış veya sitemiz editörleri tarafından belirtilen kaynaktan aslına uygun kalınarak eklenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu