İnsanlık İçin Yeni Bir Tarih – İnsanlık Çağı

Hükmü kalmamış fikirlerimizden biri olan takvim 2016 yılında yaşadığımıza ayak direr. Bu da bizim kendi tarihimizi ve geçmişimizi anlamayı zorlaştırır. Belki insanlık için yıl sıfırı seçme vakti gelmiştir. Bizi bir tür olarak temsil eden ve bütün kültürleri içine alan bir yıl. Eski Dünya’nın üstüne kendi dünyamızı ne zaman yaratmaya başladığımızı damgalayan bir yıl…

Seçeneklerden Türkçe altyazıyı açmayı unutmayın!

Matematiksel

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çağlar

Kadıköy Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi, ardından uzun süre özel sektörde matematik öğretmenliği, eğitim koordinatörlüğü diye uzar gider özgeçmişim… Önemli olan katedilen değil, biriktirdiklerimiz ve aktarabildiklerimizdir bizden sonra gelenlere... Eğitim sisteminin içinde bulunduğu çıkmazı yıllarca iliklerimde hissettikten sonra, peki ama ne yapabilirim düşüncesiyle bu web sitesini kurmaya karar verdim. Amacım bilime ilgiyi arttırmak, bilimin özellikle matematiğin zihin açıcı yönünü açığa koymaktı. Yolumuz daha uzun ve zorlu ancak en azından deniyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Doğa Altıgenleri Neden Sever?

Örüntüler ve geometri doğaya baktığımızda karşımıza sıkça çıkmakta. Ancak doğada 6 sayısının özel bir yeri varmış …

Bir Yorum

  1. Aslında insanlık için yeni bir tarih değil de, insanlığın gerçek takvimi olmalıydı çünkü tarih bir bilim dalıdır. bu bilim dalının tarihi bir siyasi veya dünya tarihini ilgilendiren bir olaydan başlıyorsa bu gerçekten büyük bir olay olmalıdır,yani ‘0’ yılını bir başlangıç olarak görmek yanlış bir yaklaşım olur asıl insanlık tarihi ‘0’ yılından önceki gelişmeler ile oluşmuştur. gerçekten düşünüldüğünde tarihlerimiz 12,017 olmalı gibi geliyor insana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ga('send', 'pageview');