Matematik Ödevi Yaparak Para Kazanmak İster misiniz?

Öğrencileri çaba sarf etmeye teşvik etmenin her yolunu deneyen, hatta matematik ödevi yapmaları için para ödeyen şirketler de var.

“Dünyamızın, her kişinin matematikte yetenekli olmasına hiç olmadığı kadar ihtiyacı var.

Yapay zeka ve otomasyonun gelmesiyle birlikte bugün gördüğümüz mesleklerin birçoğu yakın zamanda ya olmayacak, ya da daha az rutin iş, daha çok analiz ve mesleki uygulama gerektirecek hale gelecek.

Ama bu yeni rolleri dolduracak donanıma sahip öğrencileri yetiştiremiyoruz. Öğrencilerin matematik ile olan bağını zorla da olsa arttırmak zorundayız…”

Bu sözler yazının sonundaki videoda kendisi ile tanışabileceğiniz Mohamad Jebara’nın keyifli konuşmasına ait.

Öğrencilerin zamanını matematik çalışmaya ayırmasını sağlamak için Facebook, Snapchat ve PlayStation ile rekabet etmek zorunda kaldığımız bu günlerde, çeşitli deneme yanılmalardan sonra, sahibi olduğu şirket öğrencileri çaba gibi girdilere teşvik etmenin sınav sonuçları gibi çıktılara teşvik etmekten daha çok işe yaradığı gerçeğine ulaşıyor.

Ve öğrencilerin umursayacağı kadar tatmin edici bir ödemeyle onları çaba sarf etmeye teşvik etmenin bir yolunu deniyor. Yaptıkları matematik ödevleri için para ödemeye başlıyor.

Toplum olarak mali teşviklere epey alışkın olduğumuz düşünülürse, uygulamaları işe yarayabilir belki de…

Süreç hakkında bilgi edinmek için videoyu izlemenizi öneririz.

Matematiksel

Paylaşmak Güzeldir

Sibel Çağlar

Kadıköy Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi, ardından uzun süre özel sektörde matematik öğretmenliği, eğitim koordinatörlüğü diye uzar gider özgeçmişim… Önemli olan katedilen değil, biriktirdiklerimiz ve aktarabildiklerimizdir bizden sonra gelenlere... Eğitim sisteminin içinde bulunduğu çıkmazı yıllarca iliklerimde hissettikten sonra, peki ama ne yapabilirim düşüncesiyle bu web sitesini kurmaya karar verdim. Amacım bilime ilgiyi arttırmak, bilimin özellikle matematiğin zihin açıcı yönünü açığa koymaktı. Yolumuz daha uzun ve zorlu ancak en azından deniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı