Anasayfa » HABERLER » Boğaziçi Üniversitesi II. Matematik ve Toplum Çalıştayı

Boğaziçi Üniversitesi II. Matematik ve Toplum Çalıştayı

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Topluluğu Uçaksavar Garanti Kültür Merkezinde, 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde II. Matematik ve Toplum Çalıştayı’nı düzenlemekte…

Üniversite dışına açık olacak bu etkinliğe katılım ücretsiz ancak katılım öncesinde aşağıdaki formu doldurmak gerekiyor.

goo.gl/forms/98IbOSqWZRRpkoUo1

Çalıştayda, matematiğin; fizik, biyoloji, bilgisayar, sanat, felsefe, eğitim, ekonomi ve jeoloji gibi alanlarla ilişkisini irdeleyen, açıklayan, düşündürten konuşmalar; saygın akademisyenler tarafından sunulacak.

Bizim de dinleyici olarak dahil olacağımız bu çalıştaya zamanı uygun olan arkadaşlarımızı bekleriz…

Matematiksel

Paylaşmak Güzeldir

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çağlar

Avatar
Kadıköy Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi, ardından uzun süre özel sektörde matematik öğretmenliği, eğitim koordinatörlüğü diye uzar gider özgeçmişim… Önemli olan katedilen değil, biriktirdiklerimiz ve aktarabildiklerimizdir bizden sonra gelenlere... Eğitim sisteminin içinde bulunduğu çıkmazı yıllarca iliklerimde hissettikten sonra, peki ama ne yapabilirim düşüncesiyle bu web sitesini kurmaya karar verdim. Amacım bilime ilgiyi arttırmak, bilimin özellikle matematiğin zihin açıcı yönünü açığa koymaktı. Yolumuz daha uzun ve zorlu ancak en azından deniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.