GÜNDEM

Asu Özdağlar, MIT’nin bölüm başkanı oldu

Massachusetts Institute of Technology (MIT) Joseph F. & Nancy P. Keithley’de profesör olarak görev yapan Asu Özdağlar, 1 Ocak 2018 itibarıyla Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri (EECS) bölümünün başkanlığına atandı.

Asu Özdağlar, bu görevi bölümün önceki başkanı Anantha Chandraksan’ın 1 Temmuz 2017’de Mühendislik fakültesinin dekanlığına atanmasından beri geçici olarak yürütüyordu.

Başarılı akademisyen, lisansüstü öğrencileri için geliştirilmiş oyun teorisi konulu dersi Ekonomi bölümüyle ortaklaşa hareket ederek bir lisans dersine dönüştürmek de dâhil olmak üzere birçok farklı alanda lisansüstü ve lisans dersleri geliştirdi.

Tüm bunlara ek olarak, Costis Daskalakis ve diğer meslektaşları ile birlikte Bilgisayar Bilimleri, Ekonomi ve Data Bilimi alanlarını içeren yeni bir lisans ana dalı ortaya çıkarmakta lider bir rol oynadı. Ayrıca, 2015 yılında EECS Rising Stars programında teknik program eş başkanlığı görevini de yürüttü.

Asu Özdağlar, lisans derecesini 1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında gerçekleştirdi. Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek Lisans ve PhD derecelerini sırasıyla 1998 ve 2003 yıllarında MIT’den aldı.

Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Matematiksel

Editör

Bu yazı gönüllü yazarlarımız tarafından hazırlanmış veya sitemiz editörleri tarafından belirtilen kaynaktan aslına uygun kalınarak eklenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu