Anasayfa » BİLİMSEL GELİŞMELER » Aracınızın Kendi Kendine Gitmesini İster miydiniz?

Aracınızın Kendi Kendine Gitmesini İster miydiniz?

Birkaç 10 yıl önceki bilim kurgu filmlerine göz attığımızda karşımıza sıklıkla uçan ya da insansız giden arabalar çıktığını hatırlarsınız. Bir asır öncesinde çizilen resimlerde bile, o zaman diliminde yaşayan insanlar günümüz dünyasını uçan arabalar ve yüksek gökdelenlerin olduğu şehirler olarak tasvir etmişler. Gökdelenleri dikmeyi başardık, uçan arabayı da sonunda yaptık. 2017 yılının sonlarına doğru bu uçan araçlar piyasaya sürülmüş olacak bile…otonom_araba

Kulağa hayli etkileyici gibi gelen bu teknolojik gelişme, başta heyecanlandırsa da hayata geçirilen bazı projeler  ve denemeler sonrasında aslında birazda ürkütücü gibi.

Neden derseniz, göz atmanızı öneririz…

( Türkçe altyazı seçeneği mevcut)

Matematiksel

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çağlar

Avatar
Kadıköy Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi, ardından uzun süre özel sektörde matematik öğretmenliği, eğitim koordinatörlüğü diye uzar gider özgeçmişim… Önemli olan katedilen değil, biriktirdiklerimiz ve aktarabildiklerimizdir bizden sonra gelenlere... Eğitim sisteminin içinde bulunduğu çıkmazı yıllarca iliklerimde hissettikten sonra, peki ama ne yapabilirim düşüncesiyle bu web sitesini kurmaya karar verdim. Amacım bilime ilgiyi arttırmak, bilimin özellikle matematiğin zihin açıcı yönünü açığa koymaktı. Yolumuz daha uzun ve zorlu ancak en azından deniyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Gerçek Bach, Yapay Bach’a Karşı: DeepBach

Pisagor, Plato, Mozart, John Cage, Lejaren Hiller ve daha niceleri… Hepsi müziğin otomatik olarak üretilmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.