Fraktallar – Gizemli Boyutun Peşinde

Doğanın en büyük dizayn sırlarından bir tanesi fraktallardır. Onlar hava gibi tüm çevremizi kuşatmış durumda. Tuhaf görünümlü, belki de hiç duymadığınız ama etrafınızda her yerde olan garip ve sürekli tekrarlayan şekiller.

Bu belgeselde fraktal geometrisine yolculuk yapacaksınız. Doğanın her yerinde karşımıza çıkan fraktalların tarihi, gelişimi, kullanım alanları, fraktal (kesir) boyut ile ilgili geniş çaplı bilgi sahibi olacaksınız.

Vakit ayırıp seyretmenizi öneririz. Şimdiden iyi seyirler…

Matematiksel

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çağlar

Kadıköy Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi İngilizce Matematik Öğretmenliği, ardından uzun süre özel sektörde matematik öğretmenliği, eğitim koordinatörlüğü diye uzar gider özgeçmişim… Önemli olan katedilen değil, biriktirdiklerimiz ve aktarabildiklerimizdir bizden sonra gelenlere... Eğitim sisteminin içinde bulunduğu çıkmazı yıllarca iliklerimde hissettikten sonra, peki ama ne yapabilirim düşüncesiyle bu web sitesini kurmaya karar verdim. Amacım bilime ilgiyi arttırmak, bilimin özellikle matematiğin zihin açıcı yönünü açığa koymaktı. Yolumuz daha uzun ve zorlu ancak en azından deniyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Matematikle İlişkimiz Sorularla Başlamalı

Paralel iki doğru gerçekten de sonsuza dek kesişemez mi? Bir kez yapılmış olan her zaman …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir